Impact Drill 1200W Felisatti DHF22/1200ERP2
SKU: DHF22/1200ERP2
VAT included
The drill most powerful product line Felisatti.
Two speed gearbox, body drill in magnesium.
Change gears and synchronized
exchange with three phases selectable
It can be used as a mixer
The shape of the handle provides safety and less fatigue during work
Clutch overload protection
Diamond Drill Percussion TP 855 Felisatti SPEL
  • On sale!
  • Out-of-Stock
SKU: DHF22/1200ERP2 Condition: New
VAT included
Change gears and synchronized
It can be used as a mixer
Clutch overload protection
Quantity
Out-of-Stock
verified_user
Original Product Manufacturer warranty included
support_agent
Technical Support Our team helps you choose
Secure and guaranteed payments
Visa Mastercard PayPal Bonifico Cash on delivery
Share this product
Know someone who might need this product? Share it!
Technical data:
- Power consumption: 1200 W
- Hole in the cement and bricks: more than 35 mm
- Hole in steel: Over 22 mm
- Hole in wood: 50 mm over
- Variable speed: 0-1000 / 0-2000
- Blows per minute: 16660-34000
- Anti-shock protection
- Weight: 3.4 Kg
DHF22/1200ERP2
Specific References
New
Informazioni sulle spedizioni e consegne saranno disponibili a breve.
You might also like
VEPRUG S.R.L. SKU: 1461094
Keyless Chuck Eco Keyless chuck with 2 plastic rings. Female 1/2'' x20 UNF, For bits from 2 mm to 13 mm in diameter. Adaptable with the brands: Bosch, AEG, Black & Decker, Makita, Hitachi, Fein, Kress, etc. .. Technical Data: - Tips...
Steel Drill Chuck Keyless Bosch Sale
Bosch SKU: 2608572034
Steel Drill Chuck Keyless Bosch Bosch keyless chuck, for professional use, for power tools subject to prolonged use and professionale. Technical data : - Drill diameter: 1.5 to 13 mm - Attack: 1/2''x20 UNF - Brand Bosch: 2608572034 -...
Bosch SKU: 1608571062
PG Poggi s.r.l SKU: PG 792.00
Universal Chuck Key mm 13 Universal steel wrench for 13 mm rack chucks. mm.13 Poggi PG 792.00
Keyless chuck Krino Sale
Krino spa SKU: DES67737
Keyless chuck Krino Keyless chuck with 2 plastic rings Krino. Female 1/2 "x20 UNF, for tips from 1.5 mm to 13 mm in diameter. keyless chuck with locking system. Ideal for cordless drills and rotary light. Tool 450 watts of maximum...
Steel Drill Chuck With Key Krino Sale
Krino spa SKU: MT3186
Steel Drill Chuck With Key Krino Professional Krino chuck With key. Female 1/2''x20 UNF, for tips from 1.5 mm to 13 mm in diameter. Ideal for drills. Adaptable with brands: Bosch, AEG, Black & Decker, Makita, Hitachi, Fein,...